Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła

16.10. – 23.10.2016r.  

Dzisiaj (16.10.)przypada 38 Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. (16.10.1978).

Codziennie zapraszamy do licznego rodzinnego udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w tygodniu o 16.30, w niedziele o 10.30.

We wtorek (18.10.) – święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.                    

W  piątek (21.10.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii, do skarbonki pod chórem lub przez naszą stronę internetową.

W  sobotę (22.10.)
– wspomnienie św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę (23.10.) – przypada Niedziela Misyjna. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne.

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki za zmarłych. Czytelnie wypisane i zaznaczone, które są wypominkami rocznymi, a które wypominkami jednorazowymi, można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy od 2 do 8 listopada w tygodniu: na nabożeństwie o 16.30 i na Mszy św. o 17.00, a w niedziele: na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św. o 9.00.
Za zmarłych polecanych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

Zachęcamy Was bardzo serdecznie do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych Żywym Różańcem w naszej Parafii.

Na naszej stronie internetowej codziennie umieszczamy w październiku rozważania przygotowujące do Jubileuszowego Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz modlitwa do Jezusa, naszego Pana i Króla. Zachęcamy do jej osobistego i rodzinnego odmawiania.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone w ramach kolekty remontowej. Dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe naszej Parafii. Jest ono podane na  stronie internetowej w zakładce KONTAKT. Dziękujemy także za ofiary składane na renowację naszego kościoła do skarbonki pod chórem.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Różańcowa otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii