Godzina Łaski 8 grudnia od 12.00 – 13.00

Godzina Łaski 8 grudnia od 12.00 - 13.00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Obietnica jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez te sześćdziesiąt minut każdy może otrzymać wiele łask, które są najbardziej potrzebne oraz może wiele łask wyprosić innym. Dzieje się tak corocznie w południe w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

Oto przesłanie przekazane przez Maryję w 1947 roku we Włoskich Jasnych Górach – Montichiari.
W tej skromnej miejscowości położonej u podnóża włoskich Alp Matka Boża objawiła się 36 letniej pielęgniarce Pierinie Gilli.
Po raz pierwszy  w szpitalnej sali. Była wiosna 1947 roku. Matka Boża ubrana w fioletową szatę. Miała łzy w oczach i trzy miecze wbite w serce. Wypowiada tylko trzy słowa: „ Modlitwa – Ofiara – Pokuta.”
Podczas drugiego objawienia Matka  Najświętsza powiedziała więcej: „Jestem Matką Jezusa i was wszystkich. Nasz Pan posyła mnie, abym objawiła nowe maryjne nabożeństwo (…)” Podczas tego objawienia Matka Boża nie była tak smutna. Uśmiechała się a w miejscu mieczy znajdowały się trzy róże. Trzy róże, a każda inna. Jedna była koloru białego, druga czerwona, trzecia żółta. Dlaczego róże? Co oznaczają te kolory? Pierwsza mówi o czystości i wierności w wierze, druga opowiada o dawaniu siebie i o trwaniu przy Bogu, jeśli trzeba aż po męczeństwo. Trzecia to świętość. Gdy ludzie kościoła będą jak te trzy kwiaty, serce Maryi wypełni radość.        Matka Boża z trzema różami na piersiach zapewnia: „nadejdzie dzień, kiedy modlitwa pokutna i ofiara zaowocują świętością kościoła. Będzie to dzień radości i tryumfu” .Wyraża też życzenie, aby każdy 13- sty dzień miesiąca stał się szczególnym dniem maryjnym.
W następnym objawieniu Maryja ostrzega przed konsekwencjami grzechu: „Bóg jest już zmęczony niekończącymi się obelgami i oburzony wzgardą, jaką się Go otacza.  Mówi: „Pan już chce odwołać się do sprawiedliwości.” Droga ocalenia jest jedna: „żyjcie miłością”.

Podczas objawienia w dniu 8 grudnia 1947 roku, w uroczystość Niepolanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Matka Boża skierowała do wizjonerki takie słowa: „Jest mym życzeniem, by każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono GODZINĘ  ŁASKI dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn – Jezus ześle Swe przeobfite Miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.” Modlitwa w godzinie łaski „Zaowocuje wieloma nawróceniami. Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur dotknięte zostaną Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana i będą Go szczerze miłować.”

W 2000 roku biskup diecezji Breścia przychylił się do kultu, który coraz mocniej rozwija się na całym świecie. W bardzo wielu kościołach w Polsce i w innych krajach odprawiana jest Godzina Łaski. Na Placu Hiszpańskim w Rzymie papież modli się tego dnia pod figurą Niepokalanego Poczęcia Maryi. Katolickie media oficjalnie zachęcają wiernych do jej odprawiania. Ze wszystkich stron świata zgłaszane są informacje o niezwykłych cudach, nawróceniach wymodlonych w Godzinie Łaski.

Godzina Łaski… Nie przegap tych sześćdziesięciu minut nasyconych bliskością Nieba.

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.
„W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: „Co obiecuje mi Matka Najświętsza?”. Ona zapewnia, że Godzina Łaski „zaowocuje wieloma nawróceniami”.

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
„Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (…)”.

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.
„Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych”.

Nie bój się prosić o łaski – nawet największe!
„Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (…)”.

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.
„Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!
W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję…) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości…).
Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego),
wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu),
oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary…