Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu

04.12. – 11.12.2016r.    

Dzisiaj  (04.12.)  zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o 17.00.  

W środę (07.12.) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

Odwiedziny Chorych zostały przełożone na środę 14 grudnia. Będą to ostanie odwiedziny Chorych przed Świętami. Dodatkowych Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w Biurze parafialnym.

W czwartek (08.12.) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której przygotowujemy się przez Nowennę.
W czasie Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych, które zapraszamy wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę (11.12.) – o 11.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Pszczelarzy oraz za ich Rodziny. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że dziecko do chrztu rodzice zgłaszają najpóźniej miesiąc przed datą chrztu, a narzeczeni z przed ślubem zgłaszają się przynajmniej pól roku przed datą ślubu.

W niedzielę 18 grudnia po Mszy św. o 11.00 odbędzie się nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych dwóch miesiącach pragną ochrzcić swoje dzieci.

W Biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować Msze św. na 2017r.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, wigilijne świece Caritasu oraz Kalendarze na 2017r. z dawnymi zdjęciami Pakości.

Od wielu lat harcerze z Pakości przed Świętami Bożego Narodzenia zawożą do 8 Domów Pomocy Społecznej Betlejemskie Światło Pokoju. Wraz ze Światełkiem przekazują zebrane w  kościołach czekolady. W ubiegłym roku zebrano 850 czekolad. W każdym DPS-ie jest około 100 mieszkańców, dla wielu z nich jest to jedyny prezent, który otrzymają na święta. Harcerze jak co roku zwracają się z prośbą o pomoc w tej akcji i przyniesienie czekolad do kosza, który znajduje się przy ołtarzu.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niech czas Adwentu dla Was i dla waszych Rodzin jest czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei  i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii