Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu

11.12. – 18.12.2016r.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o 17.00.

W środę (14.12.) ostatnie przed Świętami odwiedziny Chorych z Komunią św. Dodatkowych Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w Biurze parafialnym.

W piątek (16.12.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia.              
Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.                               
W piątek w kościele św. Bonawentury szczególna okazja do Spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia: od 9.00 – 10.00 i 10.30 – 11.30 oraz od 15.00 – 16.00 i 16.30 – 17.30.                                                         

W przyszłą niedzielę (18.12.) – z okazji III niedzieli miesiąca kolekta na ogrzewanie naszego kościoła. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za Waszą szczególną ofiarność na ten cel.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych dwóch miesiącach pragną ochrzcić swoje dzieci.
Przypominamy, że dziecko do chrztu rodzice zgłaszają najpóźniej miesiąc przed datą chrztu, a narzeczeni z przed ślubem zgłaszają się przynajmniej pól roku przed datą ślubu.

W Biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować Msze św. na 2017r.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, wigilijne świece Caritasu oraz Kalendarze na 2017r. z dawnymi zdjęciami Pakości.

Od wielu lat harcerze z Pakości przed Świętami Bożego Narodzenia zawożą do 8 Domów Pomocy Społecznej Betlejemskie Światło Pokoju. Wraz ze Światełkiem przekazują zebrane w  kościołach czekolady. W ubiegłym roku zebrano 850 czekolad. W każdym DPS-ie jest około 100 mieszkańców, dla wielu z nich jest to jedyny prezent, który otrzymają na święta. Harcerze jak co roku zwracają się z prośbą o pomoc w tej akcji i przyniesienie czekolad do kosza, który znajduje się przy ołtarzu.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niech czas Adwentu dla Was i dla waszych Rodzin jest czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei  i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii