Ogłoszenia parafialne Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Bożego Narodzenia

25.12.2016 – 01.01.2017r.    
Dzisiaj  (25.12.) – Uroczystość Bożego Narodzenia.
O 24.00 uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobrodziejów, na którą bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!
Pozostałe Msze św.  o 9.00 i 11.00.

W poniedziałek (26.12.) – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze św. o 9.00 i 11.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Katolickie Wyższe Uczelnie w Polsce.

We wtorek (27.12.) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o 17.00 tradycyjne poświęcenie wina, które ma chronić przed chorobami ciała i duszy.

W środę  (28.12.) – święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

W piątek (30.12.) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz w intencji Małżeństw i Rodzin. W czasie Mszy św. odnowienie Ślubów Małżeńskich, a po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę  (31.12.) o 17.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Roku 2016r. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.      

W przyszłą niedzielę (01.01.2017r.) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego Roku 2017r. Msze św. o 9.00 i 11.00. O 9.00 Msza św. w intencji naszej Parafii i Klasztoru o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Bolesnej w Nowym Roku 2017r.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

Ośrodek Kultury i Turystyki w Pakości oraz Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości  zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu góralskiego zespołu TURNIOKI. Koncert odbędzie się  w sobotę 7 stycznia o godz. 16.00 w kościele pw. św. Bonawentury w Pakości. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe w naszej Parafii rozpoczynamy w  środę 28 grudnia. Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.
Prosimy o obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację barokowego chóru oraz na nowe ławki do naszego kościoła. Bardzo liczymy na ofiarność naszych Parafian oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam i waszym Rodzinom życzenia umocnienia wiary i miłości oraz jak najwięcej łask od Bożego Dzieciątka.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii