Ogłoszenia parafialne – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia parafialne - Święto Chrztu Pańskiego

08.01. – 15.01.2017r.    
Dzisiaj (08.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 9.00 i 11.00 połączone z aspersją i odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św.

W piątek (13.01.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Intencje można składać do skarbonki, w zakrystii lub przez stronę internetową.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca (15.01.) – kolekta przeznaczona jeszcze na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę zlodzona na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy dorosłych i młodzież do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem lub na stronie internetowej. Deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W naszej Parafii trwają Duszpasterskie Odwiedziny Kolędowe.
Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.

Prosimy o obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację barokowego chóru oraz na nowe ławki do naszego kościoła. Bardzo liczymy na ofiarność naszych Parafian oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” – w cenie 5 zł. oraz „Ola i Jaś” z płytą w cenie 7,90 . Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.
Można nabyć obrazy Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin z naszego franciszkańskiego Sanktuarium w Toruniu na Podgórzu. Zachęcamy do modlitwy za Małżeństwa i Rodziny.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Wdzięczni za otrzymany Sakrament Chrztu św., bądźmy świadkami Jezusa w codziennym naszym życiu.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii