Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Zwykła

15.01. – 22.01.2017r.    
Dzisiaj (15.01.) – w trzecią niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek  (16.01.) –    święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
O 17.00 Msza św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych, Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W środę (18.01.) – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14–20).

W piątek (20.01.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki, w zakrystii lub przez stronę internetową.

W sobotę (21.01.) o 11.00 zbiórka dla ministrantów oraz dla kandydatów na ministrantów.

W sobotę 21 stycznia modlimy się w sposób szczególny za babcie z okazji „Dnia Babci”, a w niedzielę 22 stycznia za dziadków z okazji „Dnia Dziadka”.

Zachęcamy dorosłych i młodzież do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem lub na stronie internetowej. Deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W naszej Parafii trwają Duszpasterskie Odwiedziny Kolędowe.   
Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.

Prosimy o obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację barokowego chóru oraz na nowe ławki do naszego kościoła. Bardzo liczymy na ofiarność naszych Parafian oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej
www.pakosc-kalwaria.franciszkanie.net

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś” . Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.
Można nabyć obrazy Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin z naszego franciszkańskiego Sanktuarium w Toruniu na Podgórzu. Zachęcamy do modlitwy za Małżeństwa i Rodziny.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty na ogrzewanie naszego kościoła.

Idźmy przez codzienne życie i głośmy naszym bliźnim słowem i przykładem życia, Jezusa i Jego Ewangelię.

Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii