Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

04.06. – 11.06.2017r.
Dzisiaj (04.06.) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego i ogólnopolskie Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. Z tej okazji zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy, którą odprawiać będziemy w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

W czerwcu codziennie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

W poniedziałek (05.06.) – święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o 17.00.
W tym dniu na naszej Kalwarii Pakoskiej Odpust z okazji II Dnia Zesłania Ducha Świętego. Suma Odpustowa o 10.00 przy kaplicy Wieczernik. Serdecznie zapraszamy!

W środę (07.06.) – przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św.

W czwartek (08.06.) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana –  dzień szczególnych modlitw w intencji kapłanów.

W sobotę (10.06.) – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa, patrona archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W przyszła niedzielę (11.06.)
– uroczystość Najświętszej Trójcy.  

W tym dniu kończy się okres Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazań kościelnych. Tych, którzy jeszcze nie przystąpili do tych sakramentów w ostatnim roku, bardzo do tego zachęcamy.

W przyszłą niedzielę kolekta remontowa przełożona z trzeciej niedzieli miesiąca. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Podajemy do wiadomości, że 15 czerwca w Boże Ciało: o 10.00 Msza św. przy kaplicy Wieczernik i następnie Procesja Eucharystyczna dróżkami kalwaryjskimi na Kalwarię.
W naszym kościele w Boże Ciało Msze św. o 8.00 oraz po zakończeniu procesji przy ołtarzu polowym na Kalwarii. Nie będzie Mszy św. o 9.00 i 11.00.
Ołtarze na Procesję Bożego Ciała: I ołtarz – przy kaplicy Wieczernik, II ołtarz – przy kaplicy Weroniki, III ołtarz – przy kaplicy Płaczące niewiasty, IV ołtarz – na Kalwarii przy ołtarzu polowym. Prosimy o przygotowanie III ołtarza – naszych Parafian z Ludkowa, a IV ołtarza – Żywy Różaniec z naszej Parafii.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki”, „Żywy Różaniec” oraz „Ola i Jaś”.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze modlitewne i materialne wsparcie.      

Niech Dobry Bóg Wam obficie błogosławi oraz pomaga w dobrym wykorzystaniu darów Ducha Świętego w codziennym życiu.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii