Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Najświętszej Trójcy

11.06. – 18.06.2017r.  
Dzisiaj  (11.06.)
– uroczystość Najświętszej Trójcy.      
Dzisiaj kończy się okres Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazań kościelnych.

Dzisiaj Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na VI Inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem ” Czas na Rodzinę”. Marsz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 15.00 na Skwerze patrona rodzin – św. Jana Pawła II i zakończy Jarmarkiem Kujawskim przy Muszli Koncertowej w Parku Solankowym. Zapraszamy wszystkich do udziału.

W czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

Od poniedziałku do środy (12-14.06.) – w Parafii św. Bonawentury o 16.30 próby dla dzieci pragnących sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała oraz w czasie Oktawy.

We wtorek (13.06.) – święto św. Antoniego z Padwy. Msza św. o 17.00 oraz poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy. Do tego święta przygotowujemy się przez Nowennę, która odprawiamy po Mszy św. o 17.00.
We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie, w 100 Rocznicę Objawień Fatimskich.
O 18.00 Msza św. w kościele św. Bonawentury, a po niej Procesja Różańcowa ze świecami na Wzgórze Kalwaryjskie.  Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy do licznego udziału.

W czwartek (15.06.) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). 
O 10.00 Msza św. przy kaplicy Wieczernik i następnie Procesja Eucharystyczna dróżkami kalwaryjskimi na Wzgórze Kalwaryjskie.
Zapraszamy serdecznie do licznego udziału w procesji dzieci komunijne w strojach, dziewczynki sypiące kwiatki, młodzież i dorosłych.
Ołtarze na Procesję Bożego Ciała: I ołtarz – przy kaplicy Wieczernik, II ołtarz – przy kaplicy Weroniki, III ołtarz – przy kaplicy Płaczące niewiasty, IV ołtarz – na Kalwarii przy ołtarzu polowym. Prosimy o przygotowanie III ołtarza – naszych Parafian z Ludkowa, a IV ołtarza – Żywy Różaniec z naszej Parafii.

W naszym kościele w Boże Ciało Msza św. o 8.00 oraz będzie Msza św. po zakończeniu procesji przy ołtarzu polowym na Kalwarii. Nie będzie Mszy św. o 9.00 i 11.00.

W Oktawie Bożego Ciała (do czwartku 22 czerwca) – codziennie Msze św. z procesją o 17.00, a w niedzielę o 9.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

W piątek (16.06.) – dzieci, które przystąpiły w naszej Parafii do Pierwszej Komunii św. wyjeżdżają na autokarową pielgrzymkę do Lichenia.

W sobotę (17.06.) – wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego.

W przyszła niedzielę (18.06.) – gościć będziemy w naszym kościele kleryków z naszego franciszkańskiego WSD we Wronkach w ramach tzw. „niedzieli powołaniowej”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na nasze franciszkańskie Seminarium.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Tradycyjnie, jak co roku, fundacja „Kalwaria Pakoska” organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd dnia 3 sierpnia. Koszt pielgrzymki – 250 zł. Zapisy u p. Jana  Kurczewskiego lub u p. Anny Grupy.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze modlitewne wsparcie oraz za ofiary złożone dzisiaj w ramach kolekty remontowej.

Niech Dobry Bóg Wam obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii