Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela Zwykła

18.06. – 25.06.2017r. 
Dzisiaj (18.06.) – gościmy kleryków z naszego franciszkańskiego WSD we Wronkach, w ramach tzw. niedzieli powołaniowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na nasze franciszkańskie Seminarium.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji u braci kleryków, w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej www.franciszkanie.net

W Oktawie Bożego Ciała (do czwartku 22 czerwca) codziennie Msze św. z procesją o 17.00, a w niedzielę o 9.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

W czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

W piątek (23.06.) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. o 17.00 Ojców z okazji „Dnia Ojca” oraz dzieci, gimnazjalistów i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami z okazji zakończenia roku szkolnego.
Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed  Najświętszym Sakramentem.

W tym dniu nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

W piątek na Kalwarii Pakoskiej przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00 Msza św., a po niej procesja Eucharystyczna do kościoła św. Bonawentury.

W sobotę (24.06.) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.     

Zapraszamy do udziału w 35 franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2 sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Fundacja „Kalwaria Pakoska” w dniach 3- 5 sierpnia organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Częstochowy. Koszt pielgrzymki – 250 zł. Zapisy u p. Jana  Kurczewskiego lub u p. Anny Grupy.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze modlitewne i materialne wsparcie.                         

Niech Dobry Bóg Wam obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii