Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela Zwykła

25.06. – 02.07.2017r.
Do piątku zapraszamy codziennie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 17.00.

We wtorek (27.06.) – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

W czwartek (29.06.) – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o 17.00. Kolekta na cele Stolicy Apostolskiej w Rzymie.     

W piątek (30.06.) – przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św., przełożone z pierwszej środy lipca.

W pierwszą sobotę (01.07.)    – o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie spotkania dla Żywego Różańca o 16.30.

Zachęcamy mężczyzn, kobiety, a także młodzież do wstępowania do Żywego Różańca, by mogła w pełni powstać Róża Różańcowa pw. Matki Bożej Fatimskiej. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W lipcu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według „Zestawu nr 8”.

W sobotę 1 lipca na naszej Kalwarii Pakoskiej Odpust ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Suma Odpustowa o 10.00 przy Kaplicy Kajfasz – Więzienie. Serdecznie zapraszamy.

Tradycyjna pielgrzymka do Markowic do Maryi Królowej Miłości i Pokoju wyruszy w sobotę 1 lipca po Sumie Odpustowej na Kalwarii.  Zachęcamy wszystkich; dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnego pielgrzymowania. Program uroczystości odpustowych w Markowicach znajduje się na plakacie w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji u braci kleryków, w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej www.franciszkanie.net

Zapraszamy do udziału w 35 franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2 sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki”.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy brali udział w procesjach z okazji Oktawy Bożego Ciała oraz za każde Wasze modlitewne i materialne wsparcie.                       

Niech Dobry Bóg Wam obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii