Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

W niedzielę (27.12.) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Msze Święte o
9.00, 10.00, 11.00 z odnowieniem Ślubów Małżeńskich. Po Mszy Świętej błogosławieństwo Rodzin.
Pod chórem do nabycia obrazy i modlitwy do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin z Sanktuarium w Toruniu na Podgórzu. Prosimy o modlitwę za Małżeństwa i Rodziny.

W poniedziałek (28.12.) – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W czwartek (31.12.) – o 17.00 Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie Roku 2020r., za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną dziękczynną modlitwę.        

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.
W kolejnym Roku duszpasterskim poświęconym Sakramentowi Eucharystii zachęcamy do częstego udziału w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu, do comiesięcznej Spowiedzi św. i częstej Komunii św., także w Pierwsze Piątki Miesiąca.

W pierwszy piątek (01.01.2021) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Msze Święte o 9.00 11.00. i 17.00. O 9.00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla naszej Parafii i Klasztoru w Nowym Roku 2021. O 11.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.
W tym dniu udział we Mszy Świętej jest obowiązkowy jak w każdą niedzielę.  

W pierwszą sobotę (02.01.) – przygotowujemy się do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, które zaplanowane jest w naszej Parafii w dniach 12 – 13 października 2021r.
O 17.00 Msza Święta za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Różaniec święty wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.   
W styczniu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według Zestawu nr 10. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje na stoliku pod chórem.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2021r, za których modlimy się w każdą niedzielę o 8.40  oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca na Mszy Świętej o 17.00.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2021r.
W związku z zarządzeniem Metropolity Gnieźnieńskiego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, spotkania kolędowe w naszej Parafii odbędą w zmienionej formie i rozpoczną się  w sobotę 2 stycznia 2021r.   
Zapraszamy przedstawicieli Rodzin z danej ulicy, według podanego planu, na wspólną modlitwę do kościoła, od poniedziałku do piątku na Msze Święte „kolędowe” o 10.00 i 17.00, w soboty na Msze Święte „kolędowe” tylko o 10.00 (w soboty o 17.00 Msza Święta z niedzielnego formularza dla wszystkich). Tych którzy dysponują wolniejszym czasem przed południem, zachęcamy do udziału w Mszach Świętych „kolędowych” o 10.00.
Po Mszy Świętej zawierzymy Świętej Rodzinie, Rodziny naszej Parafii  i mieszkańców z danej ulicy. Następnie przedstawiciel Rodziny otrzyma buteleczkę z wodą święconą, obrazek z modlitwą kolędową do odmówienia w domu oraz nasz parafialny folder na 2021r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Złożona z tej okazji ofiara kolędowa będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan spotykań kolędowych w kościele na Mszach Świętych jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.
Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niech błogosławieństwo Miłosiernego Boga i nieustanna opieka Matki Bożej Bolesnej umacniają wiarę w Boga i wiarę w Eucharystię oraz miłość w małżeństwach i w rodzinach.
Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii