Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie - II  Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego

Do niedzieli 18 kwietnia ze względu na pandemię koronawirusa i ogłoszone obostrzenia, w naszym kościele w czasie nabożeństw może obecnie przebywać 8 osób (1 osoba na 20m2). Można także uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Przypominamy, że Metropolita Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.

W niedzielę (11.04.) – obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego Rozpoczyna ona 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.
Msze św. o 9.00, 11.00 i o 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W środę (14.04.)  – przypada Rocznica Chrztu Polski.

W piątek (16.04.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (17.04.) o 12.00  w kościele spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza przed kanoniczną wizytacją naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę (18.04.) przypada Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XIII Tydzień Biblijny którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).”.
W tym dniu przypada także V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.  
Z okazji Niedzieli Biblijnej przed kościołem zbiórka do puszek na cele Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Msze święte o 9.00 i 11.00. Koleta remontowa przeznaczona na renowację prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać”.

W czwartek 22 kwietnia odbędzie kanoniczna wizytacja naszej Parafii, którą przeprowadzi Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Parafii. Kanoniczne wizytacje Parafii odbywają się co 5 lat.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie.

To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej codziennie otrzymujemy!
Niech Miłosierdzie Boga będzie dla nas wszystkich, dla naszych Rodzin i Parafii źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu, także w walce z pandemią i jej skutkami oraz źródłem miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego pomocy.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii