Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocy

Codziennie nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 10.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy w kościele, jak i w domach.
Niech nasza majowa gorliwa modlitwa do Matki Bożej będzie wspólnym błaganiem o ustanie pandemii koronawirusa i jej skutków, a także o zniesienie obostrzeń w kościołach. Dla nas wszystkich, naszych Rodzin i Parafii, niech będzie źródłem umocnienia wiary i źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu.                                                                           

W niedzielę (09.05.)  –  na Kalwarii Pakoskiej Odpust Znalezienia Krzyża Świętego.  
Msza św. w naszym kościele o 9.00 i po niej nabożeństwo majowe. Nie będzie Mszy świętej o 11.00.

O 11.30
Nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego – ołtarz polowy.

O 12.00 uroczysta Suma Odpustowa przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem o. Eliota Mareckiego, definitora i gwardiana klasztoru w Osiecznej. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa i sanitarne obostrzenia nie będzie Franciszkańskiej Biesiady.

We wtorek (11.05.) – o 17.30 wspólna próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

W czwartek (13.05.) – o 17.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej z okazji patronalnego święta. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii.
W czwartek pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 Msza św. w kościele św. Bonawentury, a po niej Procesja Różańcowa ze świecami na Wzgórze Kalwaryjskie.   

W piątek (14.05.) – święto św. Macieja, Apostoła.     
O 15.00 i 15.30 Spowiedź św. dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św. Okazja do Spowiedzi także dla rodziców i krewnych.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.
Od piątku odprawiać będziemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę (15.05.) –  Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii w dwóch grupach o 10.00 i 11.30. Po Mszy św. wręczenie pamiątkowych obrazków oraz wspólne zdjęcie.
W „Białym Tygodniu” do piątku włącznie, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą wraz z rodzicami w nabożeństwie majowym o 16.30 oraz we Mszy św. o 17.00.

Rocznica Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii w niedzielę 23 maja na Mszy Świętej o 11.00.

W przyszła niedzielę (16.05.) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
O 15.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz dla ich rodziców i krewnych.    
Kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

Suma Odpustowa na Kalwarii Pakoskiej przy kaplicy Wniebowstąpienia o 12.00.   

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie.
Naszą codzienność zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej otrzymujemy!
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii