Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła

W niedzielę (11.07.) w Sanktuarium Maryjnym w Markowicach Odpust Chorych. O 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Dojazd we własnym zakresie.

We wtorek (13.07.)nabożeństwo fatimskie. O 18.00 Msza św. w kościele św. Bonawentury, a po niej Procesja Różańcowa ze świecami na Wzgórze Kalwaryjskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do udziału.

W środę (14.07.) imieniny zakonne obchodzi o. Kamil – Gwardian i Kustosz Kalwarii Pakoskiej. Msza św. o 7.00 w kościele św. Bonawentury.

W czwartek (15.07.) – święto św. Bonawentury,  biskupa i doktora Kościoła.   
O 17.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
Odpust w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Suma Odpustowa o 18.00.         

W piątek (16.07.) wspomnienie NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.   
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (18.07.) – kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy z okazji obchodzonego od 18 – 25 lipca Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.

Informujemy, że poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się na naszym Wzgórzu Kalwaryjskim w sobotę i w niedzielę 24 – 25 lipca po Mszach Świętych. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Piesza Pielgrzymka Promienista z Janikowa na Jasną Górę od 27 lipca do 6 sierpnia. Zapisy do 25 lipca. Szczegółowe informacje u Ks. Rafała z parafii bł. Michała Kozala w Janikowie.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.                   
Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.    
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii