Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła

W niedzielę (18.07.) – kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.
Przed kościołem zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy z okazji obchodzonego od 18 – 25 lipca Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.

W czwartek (22.07.)  święto św. Marii Magdaleny.

W piątek (23.07.)  święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.       

W przyszłą niedzielę (25.07.) – ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). Osoby, które wezmą w tym dniu udział w uroczystościach 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, obchodzonego w Kościele katolickim będą mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy z tej okazji do Spowiedzi i Komunii świętej.

W niedzielę 25 lipca święto św. Jakuba, Patrona naszego Miasta. O 11.00 Msza św. w intencji władz i mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

W przyszłą niedzielę ze względu na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, skuterów, rowerów, quadów. Poświęcenie także w sobotę (24.07.) po Mszy św. o 17.00. Przy tej okazji będzie można nabyć pamiątki związane ze św. Krzysztofem.

Piesza Pielgrzymka Promienista z Janikowa na Jasną Górę od 27 lipca do 6 sierpnia. Zapisy do 25 lipca. Szczegółowe informacje u Ks. Rafała z parafii bł. Michała Kozala w Janikowie.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i na braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.       

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę, za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii