Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła

W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest „Księga Trzeźwości” do której mogą wpisywać się osoby podejmujące abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, a także osoby nie pijące w ogóle alkoholu.     

W niedzielę (01.08.)zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. 

W poniedziałek (02.08.) – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli.
Msze św. o 10.00 i 17.00.    

W tym dniu w naszym kościele można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź św., Komunia św., brak przywiązania nawet do grzechu powszedniego oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy według intencji Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo.

W środę (04.08.) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
Przed południem odwiedziny Chorych z Komunią świętą.

W tym tygodniu przypadają Comiesięczne Dni Odnowy Wewnętrznej.
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi i do pierwszopiątkowej Komunii świętej. Spowiedź św. w tych dniach od 16.30.      

W pierwszy czwartek (05.08.) – o  17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny.
Od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi świętej.

W pierwszy piątek (06.08.) –  święto Przemienienia Pańskiego.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.       

W pierwszą sobotę (07.08.)    – o 16.30 spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca.
O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i piętnastominutowe rozważanie tajemnic różańcowych.
Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się w sierpniu według „Zestawu nr 17”. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje na stoliku pod chórem.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii