Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła

W niedzielę (12.09.) – w naszym kalwaryjskim kościele na Mszy Świętej o 9.00 i 11.00 będzie okazja do modlitwy przed Relikwią drzewa Krzyża Świętego z okazji 350.lecia  sprowadzenia Relikwii na Kalwarię Pakoską. Relikwiarz z największym fragmentem z drzewa Krzyża Świętego, jaki obecnie znajduje się w Polsce, będzie w naszym kościele także w sobotę (11.09.) na Mszy świętej o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Po Mszach św. zbiórka do puszek na relikwiarze dla Relikwii św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II. Przy tej okazji można otrzymać pamiątkowe zdjęcia relikwiarzy.
Po Mszach św. o 9.00 i 11.00 spotkanie dla rodziców naszych ministrantów i kandydatów.

W niedzielę 12 września w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na Mszy św. o 12.00 uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.    

W dniach 14 – 15 września – w naszej Parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej.        
We wtorek (14.09.) – Uroczystość ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego.
O 17.30 Droga Krzyżowa w kościele i okazja do Spowiedzi św.
O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Majewskiego – kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, połączona z wprowadzeniem do naszego kalwaryjskiego kościoła Relikwii św. S. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.
Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa, Procesja eucharystyczna i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. O udział w procesji prosimy: ministrantów, dzieci pierwszokomunijne w szatach, dzieci sypiące kwiatki oraz mężczyzn noszących baldachim.
Nie będzie Mszy św. o 17.00.   

W środę (15.09.) – Uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej.
O 17.30 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej i okazja do Spowiedzi św. 
O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów oraz w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej, pod przewodnictwem o. Justyna Berusa – dyrektora naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej.
Nie będzie Mszy św. o 17.00.
   

Z racji parafialnego Odpustu, w naszym Sanktuarium można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie naszego kościoła, stan łaski uświęcającej po Spowiedzi św., przyjęcie Komunii św., brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy na intencje Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo).
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych parafialnych uroczystościach na kalwaryjskim Wzgórzu Miłosierdzia oraz zachęcamy do Spowiedzi świętej.

W piątek (17.09.) – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.
W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Robert – proboszcz kalwaryjskiej Parafii. Msza św. w Jego intencji o 17.00.   
Jak w każdy piątek o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W sobotę (18.09.) – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.  
O 12.00 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza i kandydatów na ministrantów.

W sobotę 18 września z okazji Jubileuszu 800.lecia powstania III Zakonu Świętego Franciszka odbędzie się w Pakości Dzień Braterstwa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej z Regionu Poznańskiego, pod hasłem: „Służmy Panu z radością, bądźmy sługami Jego ludu”. Rozpoczęcie o 10.00 w kościele św. Bonawentury. O 13.00 uroczysta Msza św. na Wzgórzu kalwaryjskim przy ołtarzu polowym. Program w gablotce i na stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

W sobotę z okazji kalwaryjskiego Odpustu o 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii. Rozpoczęcie przy kaplicy Piłata.

W przyszła niedzielę (19.09.) – Odpust na Kalwarii Pakoskiej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
O 11.30 nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego. Suma Odpustowa o 12.00 przy ołtarzu polowym. W czasie tegorocznych uroczystości będziemy dziękować za tegoroczne plony oraz prosić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
W naszym kościele Msza św. tylko o 9.00. Nie będzie Mszy św. o 11.00.
Do udziału w kalwaryjskich uroczystościach wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Pod chórem do nabycia czasopismo Przewodnik Katolicki, Kalendarze Misyjne (5 zł.). Są także pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. W zakrystii do nabycia książka „Pakość i Kalwaria Pakoska – Zbiór studiów na 390-lecie Fundacji Kalwarii Pakoskiej” (30 zł.).

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.                             
Niech Pan Jezus Ukrzyżowany Wam i waszym Rodzinom każdego dnia błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieka.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii