Relikwie św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II w kalwaryjskim Sanktuarium

Relikwie św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II w kalwaryjskim Sanktuarium

We wtorek 14 września, w parafialną uroczystość odpustową ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego, w czasie Sumy Odpustowej  o 18.00 sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Majewskiego – kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, Relikwiarze z Relikwiami św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II zostaną w sposób uroczysty wprowadzone do naszego kalwaryjskiego kościoła. Pragniemy w ten sposób w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i w naszej Parafii jeszzce bardziej rozwijać kult Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego, kult Bożego Miłosierdzia.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym tak wyjątkowym dniu!

W sobotę 19 czerwca 2021r. delegacja z naszej kalwaryjskiej Parafii wraz z o. Proboszczem Robertem odebrała w Krakowie Relikwiarze z Relikwiami św. S. Faustyny Kowalskiej (cząstka kości) i św. Jana Pawła II (kropla krwi na materiale). Relikwie te wcześniej zostały przyznane naszej Parafii i dla naszego kalwaryjskiego kościoła przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach oraz przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie.

W naszym kalwaryjskim Sanktuarium w każdy piątek o 17.00 sprawowana jest Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie można uczcić Relikwie Krzyża Świętego.
Polecajmy Bożemu Miłosierdziu nasze rodziny, sprawy codziennego życia oraz naszych zmarłych. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.
Zapraszamy do wspólnej piątkowej modlitwy na kalwaryjskim Wzgórzu Miłosierdzia!