Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła

W sobotę (18.09.)z okazji kalwaryjskiego odpustu o 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii. Rozpoczęcie przy kaplicy Piłata.     

W niedzielę (19.09.) – Odpust na Kalwarii Pakoskiej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
O 11.30 nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego.
O 12.00 Suma Odpustowa przy ołtarzu polowym oraz uczczenie Relikwii Krzyża świętego i indywidualne błogosławieństwo.
W czasie odpustowych uroczystości będziemy dziękować za tegoroczne plony oraz prosić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Do udziału w kalwaryjskich uroczystościach wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W naszym kościele Msza św. tylko o 9.00. Nie będzie Mszy św. o 11.00.          

W poniedziałek  (20.09.) o 17.30 spotkanie Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej.     

We wtorek (21.09.) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W środę (22.09.) o  17.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się w naszej Parafii do Pierwszej Komunii świętej. Rodziców zapraszamy także na Mszę świętą o 17.00.

W czwartek (23.09.) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana. Msza św. o 17.00 połączona z uczczeniem Relikwii św. o. Pio.
O 17.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (24.09.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Zachęcamy do składania intencji za żyjących i za zmarłych.  Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W sobotę (25.09.)  – rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
O 12.00 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dla kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę (26.09.) – o 11.00  Msza święta i po Mszy świętej spotkanie dla rodziców oraz uczniów klas I szkół ponadpodstawowych i klas VIII, którzy w naszej Parafii przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki (6zł.), Kalendarze Misyjne (5 zł.). Na stolikach pod chórem do zabrania pamiątkowe obrazki z modlitwą i wizerunkiem św. S. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. W zakrystii do nabycia książka „Pakość i Kalwaria Pakoska. Zbiór studiów na 390-lecie Fundacji Kalwarii Pakoskiej” (30 zł.).

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział uroczystościach odpustowych w naszej Parafii oraz pomogli w ich przygotowaniu i zorganizowaniu.
Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwaryjskiej Parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany Wam i waszym Rodzinom każdego dnia błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii