Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła

W niedzielę (26.09.)   – 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
O 11.00  Msza święta i po Mszy świętej spotkanie dla rodziców oraz uczniów klas I szkół ponadpodstawowych i klas VIII, którzy w naszej Parafii przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
Kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę  (29.09.) – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z okazji ostatniej środy miesiąca po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

Od  piątku (01.10.) – nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w zmienionych godzinach: w tygodniu o 17.30 (po Mszy świętej o 17.00), w niedziele po Mszy świętej o 9.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych udziału w tych nabożeństwach i wspólnego odmawiania Różańca.

W październiku nie będzie odmawianego Różańca: w tygodniu o 16.30, w niedzielę o 8.15. Wypominki za zmarłych w  niedziele o 8.40.

W piątek 1 października w czasie Mszy świętej o 17.00 poświęcenie różańców dzieciom klas III przygotowującym się w naszej Parafii do Pierwszej Komunii św. Po Mszy świętej dzieci wraz
z rodzicami uczestniczą w nabożeństwie różańcowym.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.  
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi świętej oraz do pierwszopiątkowej Komunii świętej.

W pierwszy piątek (01.10.)o 16.30 Spowiedź święta. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

W pierwszą sobotę (02.10.) – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
O 16.30 Spowiedź święta i Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
O 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
O 17.00 Msza św.
w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.   


Od października spotkania formacyjne w Żywym Różańcu będą odbywać się dla poszczególnych Róż Różańcowych w terminach ustalonych przez zelatorów.

Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem, które oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
W październiku Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według „Zestawu nr 19”.   

W przyszłą niedzielę (03.10.) zbiórka do puszek na wsparcie pracy misyjnej naszego Parafianina o. Wojciecha Chwaliszewskiego – kombonianina pracującego na misjach w Meksyku.

W przyszłą niedzielę w kościele św. Bonawentury po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo Transitus na pamiątkę śmierci św. Franciszka z Asyżu.

W poniedziałek  (04.10.) – uroczystość Świętego Ojca Franciszka z Asyżu, założyciela trzech Zakonów. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez Nowennę.
W poniedziałek 4 października w naszej Parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 17.00, w ramach wieczystej adoracji w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
W tym dniu Msze święte o 10.00 i 17.00. Wszystkich zachęcamy do udziału w adoracji oraz do gorliwej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki (6zł.), Kalendarze Misyjne (5 zł.).
W zakrystii do nabycia książka „Pakość i Kalwaria Pakoska. Zbiór studiów na 390-lecie Fundacji Kalwarii Pakoskiej” (30 zł.).

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej.
Niech Jezus Ukrzyżowany Wam i waszym Rodzinom każdego dnia błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii