Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła

W niedzielę (10.10.) – obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.
Z tej okazji zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
Po Mszach św. będzie można uczcić Relikwie św. Jana Pawła II.

W październiku nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.30 (po Mszy świętej o 17.00), w niedziele po Mszy świętej o 9.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach oraz do wspólnego odmawiania Różańca w domach i rodzinach.
W październiku nie odmawiamy Różańca: w tygodniu o 16.30, w niedzielę o 8.15. Wypominki za zmarłych w  niedziele o 8.40.
Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii, także rodziców, by wspólnie modlić się o wiarę dla dzieci, młodzieży i w naszych Rodzinach. Wypełnione deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W środę (13.10.) – z okazji „Dnia Fatimskiego” ostatnia w tym roku Procesja Różańcowa ze świecami z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie po Mszy św. o 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej bardzo serdecznie zapraszamy!

W czwartek (14.10.) Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli zapraszamy na Msze św. o 17.00 i na Różaniec.
O 18.00 w salce spotkanie formacyjne Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej.

W piątek (15.10.) Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o 17.00 i na Różańcu. Imiona zmarłych dzieci można wypisać na kartkach i złożyć
w zakrystii.
O 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W sobotę (16.10.) – przypada 43 Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. (16.10.1978).

W przyszłą niedzielę (17.10.) – kolekta remontowa. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

Kartki na listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypisanie wypominek. Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlić się będziemy w dniach od 2 do 8 listopada: w tygodniu na nabożeństwie o 16.30 i na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św. o 9.00.
Wypominki Roczne i Intencje mszalne na Rok 2022 będziemy przyjmować od wtorku 9 listopada.      

Pod chórem do nabycia  Przewodnik Katolicki (6zł.) i Kalendarze Misyjne (5zł.).

Dziękujemy tym, którzy w poniedziałek 4 października wzięli udział w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii oraz w uroczystościach odpustowych ku czci św. Franciszka z Asyżu.
Dziękujemy za Waszą życzliwość i ofiarność oraz za każde duchowe i materialne wsparcie naszej Parafii, Klasztoru i Kalwarii.

Niech Eucharystia będzie źródłem naszego dobrego chrześcijańskiego życia.
Odmawiajmy codziennie różaniec, by wyprosić u Miłosiernego Boga wszelkie potrzebne łaski.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii