X Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca – 28 października

X Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca – 28 października

W czwartek 28 października obchodzony jest w Polsce  X Ogólnopolski Dzień Modlitw Żywego Różańca. Z tej okazji zapraszamy członków Żywego Różańca z naszej Parafii oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy:
– o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
– o 17.00 Msza święta
– po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe.
W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Misji i Misjonarzy, o beatyfikację założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o dalszy rozwój Żywego Różańca.                                                                                

Pierwszy taki dzień odbył się w 2012r., gdy obchodzono 150. rocznicę śmierci założycielki Żywego Różańca sługi Bożej Pauliny Jaricot,  w 10 rocznicę ogłoszenia Listu Apostolskiego św. Jana Pawła II „Rosarium Virginis Mariae” oraz w Roku Wiary ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI.

Po co taki dzień w miesiącu, skoro codziennie gromadzimy się na Różańcu?
Dzień modlitwy różańcowej jest okazją, aby dziękować Bogu za każdą Różę Różańcową działającą w parafii, a szczególnie za te nowo powstałe. Dziękujemy za kapłanów obejmujących troską duszpasterską Żywy Różaniec w diecezjach, dekanatach i parafiach. Dziękujemy za wspaniałą i owocną posługę zelatorek i zelatorów zatroskanych o Róże Różańcowe. Dziękujemy za wszystkich, którzy tworzą wspólnotę Żywego Różańca.
Ten dzień to wielkie wołanie o wyniesienie na ołtarze założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, aby zajaśniała całemu Kościołowi jako przykład ukochania modlitwy różańcowej i uczynienia jej „modlitwą wszystkich”.
Tego dnia nie może zabraknąć modlitwy o rozwój Żywego Różańca w polskich Parafiach, który jest duchowym zapleczem całego Kościoła, aby zawsze byli ludzie ogarniający codzienną modlitwą różańcową sprawy polecane także przez Ojca Świętego.

„Ten dzień jest dla nas okazją, by poczuć jeszcze mocniej wspólnotę tysięcy, a może dziesiątek czy setek tysięcy osób, które w całej Polsce będą się w tym dniu modlić w łączności duchowej” (słowo Moderatora Krajowego, 2013 r.).

„Członkinie Różańca stanowią i powinny stanowić jedno serce i jedną duszę. (…) Każda grupa jest jak rodzina z piętnaściorgiem dzieci, ściśle ze sobą związanych i w pełni oddanych Najświętszej Maryi Pannie, ich czułej Matce” – tak pisał papież Grzegorz XVI, zatwierdzając Stowarzyszenie Żywego Różańca założone przez Paulinę Jaricot.

Dlaczego w Tygodniu Misyjnym?
Ten dzień nie przypadkiem jest obchodzony w Tygodniu Misyjnym. Nie możemy zapomnieć o tym, że Żywy Różaniec według zamysłu sługi Bożej Pauliny Jaricot ma być duchowym i materialnym wsparciem dla dzieła misyjnego Kościoła.
W tegorocznym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym – Październik 2019, ogłoszonym przez papieża Franciszka, sprawa misji Kościoła oraz modlitwy za Misje i Misjonarzy, także w Żywym Różańcu, powinna być szczególnie bliska naszemu sercu!

Zapraszamy i zachęcamy do licznego włączania się w Żywy Różaniec w naszej kalwaryjskiej Parafii w Pakości!