Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

W niedzielę (31.10.) – uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.  W tym roku przypada 330 Rocznica Konsekracji naszego kalwaryjskiego kościoła. 
Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum i ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.

W poniedziałek (01.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o 9.00 i 11.00.       
O 13.00 na cmentarzu parafialnym Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych. Jak co roku na cmentarzu będzie stoisko z kalendarzami i pamiątkami z naszej Kalwarii oraz odbędzie się kwesta na utrzymanie Kalwarii Pakoskiej. Za każde wsparcie dziękujemy.

We wtorek (02.11.) – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”.
Msze św. o  10.00 i 17.00. Po Mszy św. o 17.00 procesja na kalwaryjski cmentarz z modlitwami za zmarłych.
W tych  dniu w sposób szczególny ofiarujmy modlitwy, Komunię św. i odpust za naszych zmarłych.

Od 2 – 8 listopada – codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w jednorazowych wypominkach: w tygodniu o 16.30 nabożeństwo i o 17.00 Msza św., w niedzielę nabożeństwo o 8.30 i Msza św. o 9.00. Zachęcamy do składania Wypominek za zmarłych w zakrystii lub w Biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

Ze względu na panująca cały czas pandemie koronawirusa, nie tylko od 1 – 8 listopada, ale przez cały listopad, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej po Spowiedzi św., brak przywiązania do grzechu lekkiego, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy na intencje Ojca Świętego.

Od wtorku 9 listopada – będzie można zamawiać Intencje mszalne na 2022r. oraz Wypominki Roczne za zmarłych, za których modlić się będziemy od stycznia 2022r. w każdą niedzielę przed Mszą świętą o 9.00  oraz w I piątki miesiąca o 17.00 na Mszy świętej do Bożego Miłosierdzia.

W środę (03.11.) – wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Serafickiego.       
Przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św.      

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.   
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi świętej oraz do pierwszopiątkowej Komunii św.    
W pierwszy czwartek  (04.11.)
– o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie zakonne oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i za ich Rodziny.

Od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św., w której uczestniczy także młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W pierwszy piątek (05.11.) – o 16.30 Spowiedź św. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

W pierwszą sobotę (06.11.) – o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zachęcamy  do włączenia się w „Żywy Różaniec” w naszej Parafii. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem, które oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
W listopadzie Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według „Zestawu nr 20”.   

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.

Dziękujemy tym, którzy w październiku odmawiali Różaniec w kościele lub w domach. Zachęcamy do dalszego codziennego odmawiania Różańca.
W naszym kalwaryjskim Sanktuarium Różaniec odmawiamy codziennie: w niedziele o 8.15, w tygodniu o 16.30.                     

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech wspiera  nas w codziennym dążeniu do świętości i do Nieba.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii