Ogłoszenia duszpasterskie. Uroczystość Bożego Narodzenia. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Ogłoszenia duszpasterskie. Uroczystość Bożego Narodzenia. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę (25.12.)Uroczystość Bożego Narodzenia.
O północy uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobrodziejów. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
Następne Msze św.  o 9.00 i 11.00.

W czasie Oktawy Bożego Narodzenia (do 1 stycznia) zachęcamy do udziału w Mszach św. i przyjmowania Komunii świętej.

W niedzielę (26.12.) – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Msze Święte o 9.00 i 11.00 – odnowienie Ślubów Małżeńskich i błogosławieństwo Rodzin.
Pod chórem do nabycia obrazy i modlitwy do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin z Sanktuarium w Toruniu na Podgórzu. Módlmy się za Małżeństwa i Rodziny.

W poniedziałek (27.12.) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
O 17.00 Msza św. połączona z poświęceniem wina, które ma chronić przed chorobami duszy i ciała.

We wtorek (28.12.) – święto Świętych Młodzianków, męczenników.  

W czwartek (30.12.) – świąteczne spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dla ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o 17.00.

W piątek (31.12.) – o 17.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo na zakończenie Roku 2021r., za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólną dziękczynną modlitwę.
W piątek udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i pokutnego charakteru dnia. Zaleca się modlitwę za Ojca Świętego i uczynki chrześcijańskiego miłosierdzia.

W pierwsza sobotę (01.01.2022) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok.     
Msze Święte o 9.00, 11.00 i 17.00. W tym dniu udział we Mszy Świętej jest obowiązkowy jak w każdą niedzielę.
O 9.00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla naszej Parafii i Klasztoru w Nowym Roku 2022.
O 10.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
O 11.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca.
W Pierwsze Soboty Miesiąca przygotowujemy się duchowo do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, które zaplanowane jest w naszej Parafii w dniach 2 – 3 czerwca 2022r.
W styczniu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według Zestawu nr 2. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje na stoliku pod chórem.

W Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia w naszym kościele został umieszczony wizerunek bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Polecajmy naszą Parafię i Kalwarię Jego wstawiennictwu.

Można jeszcze składać Wypominki Roczne za zmarłych na 2022r, za których modlimy się w każdą niedzielę o 8.40  oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca na Mszy Świętej o 17.00.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2022r.
W związku z panującą pandemią nie będzie w Parafiach naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej tradycyjnej kolędy „od domu do domu”.
Spotkania kolędowe w naszej Parafii rozpoczną się w poniedziałek 3 stycznia 2022r.
Zapraszamy Osoby i Rodziny z danej ulicy, według podanego planu, na wspólną modlitwę do kościoła. Msze Święte „kolędowe” od poniedziałku do piątku o 10.00 lub 17.00, w soboty o 10.00, w niedziele o 11.00.
Po Mszy Świętej zawierzymy Świętej Rodzinie, Rodziny naszej Parafii i mieszkańców z danej ulicy. Następnie przedstawiciele Rodzin otrzymają książeczkę dotyczącą Roku duszpasterskiego poświęconego Sakramentowi Eucharystii i parafialny folder na 2022r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii. Jeżeli jest taka potrzeba przynosimy ze sobą na wodę święconą np. buteleczki z ubiegłorocznej kolędy.

Dla chętnych osób i rodzin jest możliwość odwiedzin kolędowych w domu. Zaproszenia przyjmujemy do czwartku 30 grudnia w Biurze parafialnym, w zakrystii na karteczkach z imieniem i nazwiskiem oraz z adresem zamieszkania i telefonem kontaktowym. Można także zgłosić chęć przyjęcia kolędy na adres: pakosckalwaria@franciszkanie.net

Plan spotykań kolędowych w kościele i w domach podany jest w gablotce i stronie internetowej.
Złożona w czasie spotkań kolędowych ofiara będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki i Różaniec.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Niech błogosławieństwo Miłosiernego Boga i nieustanna opieka Matki Bożej Bolesnej umacniają wiarę w Boga i wiarę w Eucharystię oraz miłość w Małżeństwach i w Rodzinach.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii