Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

W pierwszy czwartek (06.01.) – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).       
Msze święte o 9.00 i 11.00.
Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Modlimy w intencji misji i misjonarzy. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne.
O 9.00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i za ich Rodziny.
Od 10.00 – 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
W czasie Mszy świętej o 11.00 poświęcenie modlitewników dzieciom klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami.

W pierwszy piątek (07.01.) – Msze święte o 10.00 i 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do Spowiedzi świętej. 
O 17.00 Msza święta
w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zamarłych polecanych w rocznych wypominkach. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii. Po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W niedzielę (09.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze święte o 9.00 i 11.00 połączone z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2022r.
Trwają spotkania kolędowe w naszej Parafii.
Msze Święte „kolędowe” od poniedziałku do piątku o 10.00 lub 17.00, w soboty o 10.00, w niedziele o 11.00.
Zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła całe Rodziny, tak jakby przyjmowało się kolędę  w domu! Rodzina razem przybywa na kolędę do kościoła, po powrocie śpiewa kolędy i odprawia modlitwy kolędowe w domu, a następnie zasiada do wspólnego posiłku. Niech dzień spotkań kolędowych będzie świętem zarówno w naszej Parafii, jak i w naszych Rodzinach!
Po Mszy Świętej zawierzenie Rodzin i Mieszkańców naszej Parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu. Każda Rodzina otrzymuje książeczkę dotyczącą Roku duszpasterskiego poświęconego Sakramentowi Eucharystii i parafialny folder na 2022r. Można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Jeżeli jest taka potrzeba przynosimy ze sobą na wodę święconą np. buteleczki z ubiegłorocznej kolędy.

Rodziny, które zgłosiły chęć spotkania kolędowego w domu, odwiedzimy według podanego planu kolędowego, od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o 17.00, czyli od godz. 18.00. W soboty i w niedziele od 14.00.
Złożona w czasie spotkań kolędowych ofiara będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Plan spotykań kolędowych w kościele i w domach podany jest w gablotce i stronie internetowej.

Można jeszcze składać Wypominki Roczne za zmarłych na 2022r., za których modlimy się w każdą niedzielę o 8.40 oraz w pierwsze piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone ofiary.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Święta Rodzina z Nazaretu otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii