Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego

W niedzielę (10.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 9.00 i 11.00 połączone z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.
Do kropielnic w kościele wraca woda święcona.
Zachęcamy także do umieszczenia wody święconej w kropielnicach w Waszych domach i mieszkaniach. Niech ona będzie także źródłem Bożego błogosławieństwa i Bożych łask w waszych Rodzinach.

W czwartek (13.01) – w wielu miejscach pielgrzymkowych na całym świecie przez 24 godziny będzie odmawiany różaniec w intencji  tryumfu Niepokalanego Serca Maryi. Włączmy się w to modlitewne wydarzenie i odmówmy w tej intencji różaniec w naszych domach i w naszych rodzinach. Na kalwaryjskim Wzgórzu  odmówimy wspólnie różaniec w czwartek 13 stycznia o 16.30. Serdecznie zapraszamy!

W piątek (14.01.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (16.01.) – kolekta remontowa przeznaczona na ogrzewanie i renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym Sanktuarium i w naszym klasztorze.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2022r.
Trwają spotkania kolędowe w naszej Parafii.
Msze Święte „kolędowe” od poniedziałku do piątku o 10.00 lub 17.00, w soboty o 10.00, w niedziele o 11.00.
Zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła całe Rodziny, tak jakby przyjmowało się kolędę  w domu! Rodzina razem przybywa na kolędę do kościoła, po powrocie śpiewa kolędy i odprawia modlitwy kolędowe w domu, a następnie zasiada do wspólnego posiłku. Niech dzień spotkań kolędowych będzie świętem zarówno w naszej Parafii, jak i w naszych Rodzinach!
Po Mszy Świętej zawierzenie Rodzin i Mieszkańców naszej Parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu.
Każda Rodzina otrzymuje książeczkę dotyczącą Roku duszpasterskiego poświęconego Sakramentowi Eucharystii i parafialny folder na 2022r. Można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Jeżeli jest taka potrzeba przynosimy ze sobą na wodę święconą np. buteleczki z ubiegłorocznej kolędy.
    
Rodziny, które zgłosiły chęć spotkania kolędowego w domu, odwiedzimy według podanego planu kolędowego, od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o 17.00, czyli od godz. 18.00. W soboty i w niedziele od 14.00.
Złożona w czasie spotkań kolędowych ofiara będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Plan spotykań kolędowych w kościele i w domach podany jest w gablotce i stronie internetowej.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2022r., za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

W Biurze parafialnym św. Bonawentury w Pakości można składać wnioski o pomoc żywnościową potwierdzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki (7 zł.).
Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Wdzięczni za otrzymany Sakrament Chrztu świętego, bądźmy odważnymi świadkami Jezusa Chrystusa w codziennym naszym życiu.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii