Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła

W niedzielę (16.01.) kolekta remontowa przeznaczona na ogrzewanie i renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym Sanktuarium i w naszym klasztorze. 

W tym tygodniu odbędą się spotkania synodalne we Wspólnotach działających w naszej Parafii:
Towarzystwo Świętego Wojciecha – we wtorek (18.01.),
Róża Różańcowa Matki Bożej Fatimskiej – w środę (19.01.),
Róże Różnicowe: Matki Bożej Bolesnej i Matki Bożej Częstochowskiej – w czwartek (20.01.).
Rozpoczęcie spotkań Mszą świętą o 17.00. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność na spotkaniach.

We wtorek (18.01.) – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2), który potrwa do 25 stycznia.

W piątek i w sobotę (21 – 22.01.) – w sposób szczególny modlimy się za Babcie i Dziadków z okazji ich święta.

W piątek (21.01.) – o 17.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

W listopadzie 2021r. w Austrii została rozpoczęta Krucjata „Europa się modli” o ustanie pandemii! Dzisiaj objęła już wiele krajów w tym Polskę. Jak podkreśla się człowiek stracił z oczu Boga i zapomniał o sile modlitwy! Dlatego w naszym kalwaryjskim Sanktuarium pragniemy w piątki o 16.30 modlić się wspólnie na różańcu o ustanie pandemii i jej skutków. Modlić się będziemy również za żyjące i zmarłe ofiary pandemii oraz o umocnienie wiary w rodzinach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszych Parafian, mieszkańców naszego miasta i okolicy!! Zachęcamy także do modlitwy w tych intencjach w Waszych domach i rodzinach!!

W przyszłą niedzielę (23.01.) – po Mszach świętych o 9.00 i 11.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy naszym Żłóbku.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2022r.
W niedzielę 16 stycznia po Mszy świętej o 11.00 ostatnie tegoroczne spotkania kolędowe w naszej Parafii. Zapraszamy tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach w wyznaczonym terminie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej kolędowej modlitwie w kościele oraz tym którzy zaprosili z kolędą do domu. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone kolędowe ofiary przeznaczone na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym parafialnym i kalwaryjskim kościele, a także do częstego korzystania z naszej strony internetowej.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2022r., za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 9.00 i w Pierwsze Piątki Miesiąca na Mszy Świętej o 17.00.

W Biurze parafialnym św. Bonawentury w Pakości można składać wnioski o pomoc żywnościową potwierdzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki.
Wyrażamy wdzięczność za dzisiejszą wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej.

Idźmy przez codzienne życie z wiarą, nadzieją i miłością, żyjąc na co dzień w łasce uświęcającej. Niech Eucharystia będzie źródłem i szczytem naszego dobrego chrześcijańskiego życia osobistego, rodzinnego i parafialnego. Uczestniczmy jak najczęściej w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu. Przyjmujmy jak najczęściej do swojego serca Jezusa w Komunii świętej .

Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii