Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocy

W niedzielę (08.05.) – na Kalwarii Pakoskiej Odpust ku czci Znalezienia Krzyża Świętego.  
Msza św. w kalwaryjskim kościele o 9.00. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.
Nie będzie Mszy świętej o 11.00.

O 11.30 na Wzgórzu kalwaryjskim nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego.
O 12.00 uroczysta Suma Odpustowa – przy ołtarzu polowym.                  

Niedziela „Dobrego Pasterza” i Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna 59 Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Kolekta na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

Zapraszamy codziennie: na nabożeństwa majowe: w niedzielę po Mszy świętej o 9.00, w tygodniu po Mszy świętej o 17.00, wieczorem o 20.30 na Różaniec i Apel Jasnogórski, jako przygotowanie do Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej kalwaryjskiej Parafii (w czwartek i piątek 2 i 3 czerwca).

W poniedziałek (09.05.) przeniesiona liturgicznie uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msza święta o 17.00.

W poniedziałek i wtorek (09 – 10.05.) o 18.00 próby dla dzieci pierwszokomunijnych.

W środę (11.05)o 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.            

W piątek (13.05.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W piątek wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. O 17.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej z okazji patronalnego święta. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Ze względu na wieczorny Różaniec i Apel Jasnogórski nie będzie Procesji fatimskiej.

W piątek o 15.30 druga Spowiedź św. dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św. Okazja do Spowiedzi także dla rodziców i krewnych.                                                                         

W sobotę (14.05.) – Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii. Msza święta o 11.00. Po Mszy św. wręczenie pamiątkowych obrazków oraz wspólne zdjęcie.
W „Białym Tygodniu” do piątku włącznie, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą wraz z rodzicami we Mszy świętej: w niedzielę o 11.00, a w tygodniu o 17.00 i w nabożeństwie majowym. 

Rocznica Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii w niedzielę 22 maja na Mszy Świętej o 11.00. Spowiedź święta dla uczniów klas IV i ich rodziców w piątek 20 maja o 16.30.

W niedzielę (15.05.)o 9.00 Msza święta z okazji 35 Rocznicy Święceń Kapłańskich o. Proboszcza Roberta.  

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Przed kościołem do nabycia wizerunki Matki Bożej, flagi, girlandy z chorągiewkami, które mogą posłużyć do dekoracji na czas Nawiedzenia Matki Bożej w Pakości.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii