Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

W pierwszą sobotę (02.07.)  o 16.30 Spowiedź święta i Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, 15.minutowe rozważnie tajemnic różańcowych i Apel Jasnogórski.

Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się w lipcu według „Zestawu nr 8 ”. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Obecnie tworzymy Różę Różańcową pw. św. Franciszka a z Asyżu. Deklaracje na stoiku i na naszej stronie internetowej.

Ze względu na remont i malowanie prezbiterium w naszym kościele, Msze święte odprawiamy przy ołtarzu polowym.       

W niedzielę (03.07.) –  ok. 19.30 powrót pielgrzymów z Odpustu w Markowicach, których możemy przywitać na Osiedlu Mogileńskim przy figurze na blokach.

W pierwszą środę (06.07.) – przed południem Odwiedziny Chorych z Komunią świętą.

W pierwszy czwartek (07.07.) – o 17.00 Msza Święta o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i za ich Rodziny.
W lipcu i w sierpniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 – 20.00.

W piątek (08.07.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (10.07.) w Markowicach Odpust Chorych. O 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Dojazd we własnym zakresie.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec.

Do nabycia przygotowane przez naszych Parafian płyty DVD ze zdjęciami z uroczystości Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii (ok. 1500 zdjęć na płycie) oraz zdjęcia z tej uroczystości. Dochód jest przeznaczony na remont i malowanie prezbiterium naszego kościoła. Zachęcamy do nabycia tych pamiątkowych „remontowych cegiełek”.

Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii. Szczególne podziękowanie za modlitewne i materialne wsparcie remontu prezbiterium w naszym kościele.

Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy Świętej niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii świętej.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości Kalwarii