Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła

W niedzielę (10.07.) w Sanktuarium Maryjnym w Markowicach Odpust Chorych. O 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Dojazd we własnym zakresie.         

W  poniedziałek (11.07.) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Od 11-16 lipca w Pakości obędzie się Kurs Ceremoniarzy liturgicznych w którym weźmie udział 2 lektorów z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.   

We wtorek i  środę (12 – 13.07.) – w Caritasie przy kościele św. Bonawentury od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00, będzie wydawana żywność dla osób, które złożyły odpowiednie wnioski.

W środę (13.07.) – nabożeństwo fatimskie. O 18.00 Msza św. w kościele św. Bonawentury i Procesja Różańcowa ze świecami na Wzgórze Kalwaryjskie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W czwartek (14.07.) imieniny zakonne obchodzi o. Kamil – Gwardian i Kustosz Pakoskiej Kalwarii. Msza św. o 7.00 w kościele św. Bonawentury.           

W piątek (15.07.) – święto św. Bonawentury,  biskupa i doktora Kościoła.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.
W tym dniu odpust w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Suma Odpustowa o 18.00.     

W sobotę  (16.07.) – wspomnienie NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.                         

W przyszłą niedzielę (17.07.) – kolekta remontowa przeznaczona na zakończony remont prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

Informujemy, że poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się na naszym Wzgórzu Kalwaryjskim w sobotę i w niedzielę 23 – 24 lipca po Mszach świętych. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze i na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
W zakrystii do nabycia płyty DVD ze zdjęciami z uroczystości Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii oraz zdjęcia z tej uroczystości.

Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii.
W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy wykonali prace remontowe w prezbiterium naszego kościoła oraz tym którzy włączyli się w te prace służąc pomocą i radą. Dziękujemy Parafianom i wszystkim Dobrodziejom za ofiarność serca i wielkie materialne wsparcie tego remontu. Dziękujemy także za wasze modlitwy w tej intencji. Dziękujemy tym, którzy po zakończonym remoncie pomogli w sprzątaniu kościoła. Niech nowy wystrój prezbiterium naszego kalwaryjskiego kościoła przyczyni się do dalszego rozwoju kultu Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego oraz Jego Bolesnej Matki.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii