Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła

W niedzielę (17.07.) – kolekta remontowa przeznaczona na zakończoną renowację prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

W piątek  (22.07.)  święto św. Marii Magdaleny.      
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (23.07.) święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.                

W przyszłą niedzielę (24.07.) – II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego osobom, które w różny dostępny sposób wezmą udział w obchodzonym Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. Odpust zupełny można zyskać po spełnieniu warunków zwykłych: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
W przyszłą niedzielę, ze względu na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, skuterów, rowerów, quadów. Poświęcenie także w sobotę (23.07.) po Mszy św. o 17.00.       

W ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Gorę, w środę 27 lipca wyrusza Grupa Promienista z Janikowa na Jasną Górę. Pielgrzymka potrwa do soboty 6 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Rafała w parafii Bl. Michała Kozala.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i na braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę, za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

Wyrażamy wdzięczność tym, którzy wykonali prace renowacyjne w prezbiterium naszego kościoła oraz tym którzy włączyli się w te prace służąc pomocą i radą. Dziękujemy Parafianom i wszystkim Dobrodziejom za ofiarność serca i wielkie materialne wsparcie tego remontu. Dziękujemy także za wasze modlitwy w tej intencji.

Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii