Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła

W niedzielę (31.07.) – przed kościołem zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy z okazji obchodzonego od 24 – 31 lipca Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”.

W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest „Księga Trzeźwości” do której mogą wpisywać się osoby podejmujące abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, a także osoby nie pijące w ogóle alkoholu.      

We wtorek  (02.08.) – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Msza św. o 17.00.   
W tym dniu w naszym kościele można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź św., Komunia św., brak przywiązania nawet do grzechu powszedniego oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy według intencji Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo.

W środę (03.08.) – przed południem odwiedziny Chorych z Komunią świętą.    

W tym tygodniu przypadają Comiesięczne Dni Odnowy Wewnętrznej.    
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi i do pierwszopiątkowej Komunii świętej.                   

W pierwszy czwartek (04.08.) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
Od 16.30 Spowiedź święta. O  17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i za ich Rodziny. W sierpniu nie będzie pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 – 20.00.   

W pierwszy piątek (05.08.) – od 16.30 Spowiedź święta. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Od sierpnia 2022r., po zakończonym remoncie prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele, pragniemy jeszzce bardziej rozwijać kult Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Zachęcamy do powierzania Jezusowi swoich intencji oraz do składania świadectw o otrzymanych łaskach.  Intencje można ofiarować za zmarłych oraz za żyjących, w sprawach codziennego życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Intencje można składać przed Mszą świętą w zakrystii, do skarbonki pod chórem lub przez „Skrzynkę intencji” na naszej stronie internetowej.

W pierwszą sobotę (06.08.)    – święto Przemienienia Pańskiego.      
Od 16.30 Spowiedź święta. O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i piętnastominutowe rozważanie tajemnic różańcowych.
Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się w sierpniu według „Zestawu nr 9”. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii, do Róży pw. św. Franciszka z Asyżu. Deklaracje na stoliku pod chórem.
W tym dniu na Jasnej Górze przedstawiciele naszej Parafii, uczestniczący w Pielgrzymce  z Janikowa na Jasną Górę złożą w Jasnogórskim Sanktuarium naszą „Parafialną Księgę Oddania Matce Bożej”.          

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii