Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła

W miesiącu sierpniu  modlimy się szczególnie za osoby uzależnione od alkoholu oraz za ich rodziny. Do „Księga Trzeźwości” wyłożonej na bocznym ołtarzu mogą wpisać się osoby, które podjęły abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu i osoby nie pijące w ogóle alkoholu.

W poniedziałek (08.08.) – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

We wtorek (09.08.) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), współpatronki Europy.

W czwartek (11.08.) – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.         

W piątek (12.08.) od 16.30 Spowiedź święta.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Po Mszy świętej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.
Po zakończonym remoncie prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele, pragniemy jeszcze bardziej rozwijać kult Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Zachęcamy do powierzania Jezusowi swoich intencji oraz do składania świadectw o otrzymanych łaskach.  Intencje można ofiarować
za zmarłych oraz za żyjących, w sprawach codziennego życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Intencje można składać przed Mszą świętą w zakrystii, do skarbonki pod chórem.

W sobotę  (13.08.) z okazji „Dnia Fatimskiego” Procesja Różańcowa ze świecami po Mszy świętej o 18.00 z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej bardzo serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę (14.08.) – Msze św. o 9.00 i 11.00.          

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.
Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii