Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedziela Zwykła 20.11.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedziela Zwykła 20.11.2022r.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św.
Wspólny Różaniec- w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.15

NABOŻEŃSTWA
Poniedziałek- Litania do Krwi Chrystusa Pana- po różańcu
Wtorek- Nabożeństwo ku czci św. Antoniego- po Mszy świętej
Środa- Litania do św. Józefa- po różańcu, Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy- po Mszy św.
Czwartek- Nabożeństwo ku czci św. Franciszka- po Mszy św.
Piątek- 16.30 Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego-po Mszy św.
Sobota- 16.30 Koronka do Siedmiu Boleści MB, Litania do MB Bolesnej


W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek– Ofiarowanie NMP
We wtorek– świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
W czwartek– świętych męczenników Andrzeja i Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
W sobotę– świętego Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera


Niedziela (20.11)- uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach.
Piątek (25.11)- zapraszam młodzież na wieczór filmowy z panelem dyskusyjnym na godz. 18. Zachęcamy do przyniesienia prowiantu na wspólny stół.
Sobota (26.11)- Wyjazd ministrantów do Częstochowy o godz. 6.00 z parkingu przed domem zakonnym.
W przyszłą niedzielę (27.11)- rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy o godz. 10.40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP (przed Mszą św. o godz. 11).
Chętnych parafian zachęcamy do upieczenia ciasta na wspólny niedzielny stół w sali parafialnej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.


Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi do udziału w Roratach. To nasze wspólne, razem z Maryją oczekiwanie narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Uczestników Rorat prosimy o przygotowanie lampionów.
Zachęcamy chętnych parafian do upieczenia ciasta na wspólny niedzielny stół w sali parafialnej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
Od przyszłej Niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.
Informujemy, że od Adwentu rozpoczynamy Studium Pisma Świętego. Spotkania będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 6 grudnia po Mszy św.


Na prośbę bardzo wielu parafian, po konsultacjach i aprobacie Rady Parafialnej od 1 Niedzieli Adwentu (27.11) wprowadzamy niedzielną popołudniową Mszę św. o godz. 16.00 na okres próbny, do 2 niedzieli Wielkanocy (16.04.2023). Jeśli frekwencja wiernych będzie duża rozważymy wprowadzenie Mszy św. o godz. 16 do stałego harmonogramu.


Uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji wizerunku MB Częstochowskiej w rodzinach od 2 niedzieli Adwentu ( 04.12.2022). W zakrystii przyjmujemy jeszcze zapisy chętnych rodzin do przyjęcia obrazu.


Najpiękniejszym darem jest dar modlitwy za nas żyjących oraz za dusze, które odeszły z tego świata, dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy św. Są jeszcze wolne intencje na grudzień 2022.


Intencje Mszalne i Wypominki Roczne na 2023 rok można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym w godz. otwarcia (wtorki i czwartki od 10.00 – 11.00). Od nowego roku, w każdy poniedziałek będzie odprawiana Msza św. o godz. 17.00 za zmarłych polecanych w Rocznych Wypominkach.


Komisariat Ziemi Świętej w Poznaniu w dniach 21-28 kwietnia 2023 organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z parafii franciszkańskich w Brodnicy, Pakości i Toruniu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.ziemia-swieta.pl/pielgrzymka-parafialna/


W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!
Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, kalendarze kalwaryjskie na rok 2023 w cenie 15 zł, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Zachęcamy do tej formy wsparcia misji franciszkańskich.


Kolekta w zeszłą niedzielę wyniosła 1448 zł.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli zbiórkę na rzecz Ubogich. Łącznie zebrano 468 zł.
Dzisiejsza kolekta remontowa przeznaczona będzie na rozbudowę sali parafialnej i na opał. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Wszystkim naszym Parafianom i ofiarodawcom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.
o. Leon Barczak ofm
Proboszcz