Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 27.11.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 27.11.2022r.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św.
Wspólny Różaniec- w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.15

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
We wtorek– święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego
W środę- świętego Andrzeja, Apostoła
W sobotę– świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej. Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi świętej oraz do pierwszopiątkowej Komunii św.

Pierwszy Czwartek Miesiąca (01.12)– o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji LSO i za ich rodziny. Komunia święta pod dwoma postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św., do godziny 20.
Pierwszy Piątek Miesiąca (02.12)– o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego oraz za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św.
Pierwsza Sobota Miesiąca (03.12)– o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, 15 minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.

Niedziela (27.11)– rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy o godz. 10.40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP (przed Mszą św. o godz. 11).

Poniedziałek (28.11)– imieniny zakonne obchodzi o. Lesław. Msza św. w Jego intencji o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału we Mszy św. Otoczmy solenizanta w tym dniu modlitwą. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Agappe do sali parafialnej.

Wtorek (29.11)– po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi do udziału w Roratach. To nasze wspólne, razem z Maryją oczekiwanie narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Uczestników Rorat prosimy o przygotowanie lampionów. Obecność dzieci będzie zawsze słodko wynagrodzona.
Roraty w parafii św. Bonawentury od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Dla uczestników rorat przewidziana jest ciepła herbata i bułka w szkole.
W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.

Informujemy, że od Adwentu rozpoczynamy Studium Pisma Świętego. Spotkania będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 6 grudnia po Mszy św.

Uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji wizerunku MB Częstochowskiej w rodzinach od 2 niedzieli Adwentu (04.12.2022). Z racji różnych głosów i podzielonych opinii został zmodyfikowany terminarz. Zainteresowanych prosimy o wpisywanie się na konkretnie podany dzień. Lista dostępna w zakrystii. Obraz Matki Bożej będzie odbierany i przynoszony do kościoła lub przekazywany z rodziny do rodziny za obopólnym porozumieniem rodzin.

Najpiękniejszym darem jest dar modlitwy za nas żyjących oraz za dusze, które odeszły z tego świata, dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy św. Są jeszcze wolne intencje na grudzień 2022. Intencje Mszalne i Wypominki Roczne na 2023 rok można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym w godz. otwarcia (wtorki i czwartki od 10.00 – 11.00).

Wypominki roczne w naszej parafii
Od nowego roku, w każdy poniedziałek za zmarłych polecanych w Rocznych Wypominkach będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Zaznaczamy jednocześnie, że wypominki nie będą wyczytywane w niedzielę przed MŚ o godz. 9, jak to miało miejsce dotychczas. Imiona i nazwiska zmarłych, których polecać będziemy modlitwie, będą wywieszone w gablocie.

W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!

Zwracamy się z prośbą do opiekunów poszczególnych kaplic na Wzgórzu kalwaryjskim aby uprzątnęli i zamknęli kaplice na okres zimowy. Klucze dostępne są u kustosza Kalwarii.

Komisariat Ziemi Świętej w Poznaniu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z parafii franciszkańskich w Brodnicy, Pakości i Toruniu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.ziemia-swieta.pl/pielgrzymka-parafialna/

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, kalendarze kalwaryjskie na rok 2023 w cenie 15 zł, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Zachęcamy do tej formy wsparcia misji franciszkańskich.

Kolekta remontowa w zeszłą niedzielę wyniosła 1841 zł.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają zbiórkę na potrzeby redakcji biuletynu (papier, toner do drukarki).
Chętnych parafian zachęcamy do upieczenia ciasta na wspólny niedzielny stół w sali parafialnej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Wszystkim naszym Parafianom i ofiarodawcom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.
o. Leon Barczak ofm
Proboszcz