Ogłoszenia duszpasterskie – V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023 – 12.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023 - 12.02.2023

WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – godzinę przed Mszą św.
Wspólny Różaniec- w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.30


Sakrament namaszczenia chorych
Jak to jest z sakramentem namaszczenia chorych, kiedy i ile razy w życiu można go przyjmować? Nie można powiedzieć, ile razy w życiu powinno się skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. To zależy od konkretnego człowieka, jego zdrowia i wiary w sakrament. Istotniejsze pytanie to: kiedy go przyjąć? Zasadniczo przyjmują go ci, którzy trafili do szpitala, czyli osoby, których zdrowie nie jest dobre. Inna grupa osób to chorzy lub niepełnosprawni od lat. Ci przyjmują sakrament chorych regularnie, np. we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes czy w czasie rekolekcji parafialnych, lub też przy okazji odwiedzin chorych przez kapłana z okazji pierwszego piątku miesiąca. Są też tacy, którzy „wołają” księdza z olejami, kiedy ktoś z ich bliskich jest na łożu śmierci. Tym ostatnim trzeba powiedzieć z całą stanowczością, że sakrament chorych to nie jest ostatnie namaszczenie, którego udziela się tylko umierającym. To łaska Boża, by w chorobie nie stracić wiary w Boga i życie wieczne. Nie należy się go bać czy unikać, uważając że jeżeli ksiądz przychodzi z tym sakramentem, to niechybnie czeka chorego śmierć. Dlatego też nie powinno się czekać z przyjęciem tego sakramentu czy jego udzieleniem do ostatniej chwili. Czy może przyjąć sakrament namaszczenia chorych osoba, która wcale nie jest obłożnie chora? Oczywiście, że tak! Jeżeli ktoś czuje się niezbyt dobrze, a wierzy w uzdrawiającą moc sakramentów, to jak najbardziej może go przyjąć. Pamiętać jednak trzeba, że owocem wcale nie musi być fizyczne uzdrowienie chorego. Sakrament ten ma przynieść choremu ulgę w cierpieniu, być może uzdrowienie fizyczne, ale przede wszystkim ma otworzyć go na Ducha Świętego, który obdarza chorego mocą do walki z chorobą. Mówi o tym formuła sakramentu namaszczenia chorych: Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Pan, który odpuszcza ci grzechy niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen. Sakrament chorych też sprawia, że w rzeczywistości ciężkiej choroby czy niebezpieczeństwa śmierci chory nie utraci wiary w Boga, jedynego dawcę i Pana życia. Jeżeli chory jest świadomy, zadbajmy by udzielenie sakramentu chorych poprzedzały sakrament pojednania i Komunia św.
źródło: www.przewodnik-katolicki.pl


V Niedziela Zwykła- ogłoszenia
Środa (08.02) – Odwiedziny Chorych od godz. 9.00.
Krąg Biblijny po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do uczestnictwa i zgłębiania Pisma Świętego. Spotkanie w sali parafialnej.
Piątek (10.02)- o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota (11.02) – o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia obchodzimy 31 Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. W naszym Sanktuarium o godz. 16.30 Różaniec święty i okazja do Spowiedzi świętej. O godz. 17.00 Msza Św. w intencji Chorych, ich Rodzin oraz Służby Zdrowia, połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie zapraszamy i prosimy, aby pomóc Chorym dotrzeć do kościoła i wziąć udział w tych uroczystościach. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy Chorych wraz z rodzinami na spotkanie we wspólnocie parafialnej, przy słodkim poczęstunku przygotowanym w Cafe Francesco.
Niedziela (12.02) – Z radością informujemy, że po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie wyremontowanej i rozbudowanej sali parafialnej Cafe Francesco. Już teraz serdecznie zapraszamy! Katecheza parafialna po Mszy św. o godz. 11.00.


Już dzisiaj informujemy, że dnia 19 lutego (niedziela) po katechezie parafialnej odbędzie się specjalne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.


Intencje Mszalne na 2023 rok można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym tylko w godz. otwarcia (wt. i czw. w godz. 10.00 – 11.00).


W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!


Kolekta w zeszłą niedzielę wyniosła 1.265 zł. „Bóg zapłać’ wszystkim ofiarodawcom, którzy również wspierają zbiórkę na potrzeby redakcji biuletynu.


Chętnych parafian zachęcamy do upieczenia ciasta na wspólny stół w Cafe Francesco. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

o. Leon Barczak ofm
Proboszcz