Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała
30.05.2024r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znane również jako Boże Ciało. Tydzień później mieliśmy okazję zakończyć tradycyjną oktawę tej uroczystości. Był to wyjątkowy dzień, w którym święci się wianki wykonane z aromatycznych ziół, młodych gałązek drzew oraz kwiatów polnych. Ta piękna tradycja jest odzwierciedleniem naszej pracy, która powinna służyć naszemu uświęcaniu i którą pragniemy zawierzyć opiece Bożej. To również czas dziękczynienia za liczne dary oraz za piękno świata, które są nam dane przez Bożą opatrzność. Pierwsze kwiaty i zioła, które przynosimy do kościoła, symbolizują naszą prośbę o obfite zbiory, a także o ochronę naszych upraw i bliskich przed wszelkimi kataklizmami i nieszczęściami.
W naszej parafii, poza święceniem wianków, odbyła się również “bitwa kwiatowa” – radosne wydarzenie, które co roku dostarcza wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ojciec Lesław, w duchu tej radosnej tradycji, obdarował dziewczynki słodyczami, uzupełniając ich puste po kwiatkach koszyczki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za aktywne uczestnictwo w Oktawie Bożego Ciała i za wspólne świętowanie tej głęboko zakorzenionej w naszej kulturze tradycji.